• .

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA DLA DZIECI STARSZYCH.

6.00-7.45            Zabawy swobodne-zabawy z wykorzystaniem kącików zainteresowań, gry, układanki, puzzle, zabawy                                              konstrukcyjne. Praca indywidualna z dzieckiem zdolnym, praca korekcyjno - kompensacyjna. Rozmowy                                            indywidualne z rodzicami.

7.45-7.55           Ćwiczenia poranne.

7.55-9.00           Przygotowanie do śniadania, śniadanie, przygotowanie do zajęć.

9.00-10.10         Zajęcia obowiązkowe.10.10-11.20 Spacery po parku, w okolicy przedszkola, zabawy na placu przedszkolnym                                (gry i zabawy ruchowe,                                 obserwacje przyrodnicze, zabawy z wykorzystaniem sprzętu                                          rekreacyjnego, prace porządkowe) - podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych zabawy swobodne w                              sali.

11.20-12.00      Przygotowanie do obiadu, obiad, toaleta poobiednia.

12.00-12.15     Poobiedni odpoczynek (słuchanie muzyki relaksacyjnej, słuchanie bajek czytanych przez nauczycielkę lub z                                     płyty).

12.15- 12.40    Zabawy organizowane przez nauczycielkę utrwalające wiadomości (dydaktyczne, tematyczne, gramatyczne,                                   matematyczne, ćwiczenia graficzne).

12.40-13.45     Zabawy swobodne z niewielkim udziałem nauczycielki, praca z dzieckiem zdolnym, praca korekcyjno-                                             kompensacyjna.

13.45-14.15        Przygotowanie do podwieczorku, podwieczorek.

14.15-16.00        Zabawy dowolne na terenie ogrodu przedszkolnego z wykorzystaniem sprzętu rekreacyjnego. Zabawy                                            swobodne w sali. Kontakty indywidualne z rodzicami.